Patikrinimas Klevečkinėje
Pavojingų objektų paieška Klevečkinėje, Panevėžio r.

Šių metų rugpjūčio mėn. į Asociaciją „Karo palikimo grėsmės prevencija“ kreipėsi fizinis asmuo dėl galimybių patikrinti vietovę nuo pavojingų objektų Klevečkinės k., Panevėžio r.

Asociacijai atlikus pirminį rizikos vertinimą (disponuojamų sprogmenų ir operacijų duomenų bazių analizė, bei istorinis vertinimas) buvo nustatyta, kad prieš keletą metų šioje vietovėje buvo rasti ir sėkmingai neutralizuoti dideli kiekiai standartinių sprogmenų – artilerijos sviedinių. 

Asociacija rekomendavo užsakovo nurodytą vietovę patikrinti nuo standartinių sprogmenų.  Specialistams patikrinus vietovę pavojingų objektų nebuvo aptikta, tačiau tai dar kartą įrodo, kad Lietuvos piliečiai pradeda objektyviai vertinti grėsmes kylančias iš karo palikimo ir galimas skaudžias pasekmes bei ieško galimų prevencinių priemonių.

Pasak Asociacijos vadovo Arūno Janušonio, tai puikus pavyzdys, kad reikalingas visų suinteresuotų pusių bendras indėlis siekiant užtikrinti saugią aplinką vykdant ūkinę veiklą potencialiai užterštose teritorijose. 

Asociacija yra parengusi Lietuvos sprogmenų rizikos vertinimo žemėlapį, kuris yra vienas iš  indikatorių apie galimas grėsmės vykdant kasimo ar kitus žemės darbus.

Asociacija nemokamai pakonsultuos, atliks pirminį rizikos vertinimą (esant poreikiui) bei pasiūlys galimus sprendimo variantus siekiant užtikrinti maksimalų saugumą Jūsų darbų vietose.

Asociacijos šūkis „Mes esame tam, kad praeities pavojai netaptų šių dienų nelaimėmis.“

LR savivaldybes uzterstumas sprogmenimis
Sprogmenų rizikos vertinimas Lietuvoje
Asociacijos
Asociacijos „Karo palikimo grėsmės prevencija“ teikiamos paslaugos
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
Saugumo užtikrinimas – prioritetas

Viena mintis “Saugumo užtikrinimas – prioritetas

  • 2017-09-05 at 7:24
    Permalink

    Nežinau kokiais kriterijais vadovautasi sudarinėjant šį žemėlapį.Nes dėl dviejų rajonu tikrai nesutinku.Tai peršas logiška išvada dėl kitų irgi.Vėjų žemėlapis.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *