[caption id="attachment_5354" align="alignleft" width="400"]Pristatymas vaikų stovykloje Berčiūnuose Panevėžio r. Pristatymas vaikų stovykloje Berčiūnuose Panevėžio r.[/caption]

2015 metais asociacija „Karo palikimo grėsmės prevencija” kartu su kitomis tarnybomis (Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (toliau – PAGD), Lietuvos kariuomene) vis intensyviau vykdo visuomeninę veiklą Lietuvoje. Šiais metais asociacija, plėsdama savo švietėjiškos veiklos spektrą, dalyvavo dvejose Všį „Berčiūnų ateitininkų stovyklos“ organizuojamose vaikų stovyklos „Sek paskui mane“ pamainose (liepos 5–14 d. ir liepos 17-26 d.). Stovykloje dalyvavo daugiau nei trys šimtai vaikų.

Dalyvavimas tokio tipo renginiuose kartu su PAGD ir Lietuvos kariuomene grindžiamas geranoriškumo principu. Organizacijos yra pasirašiusios bendradarbiavimo sutartis ir siekia bendrų tikslų, susijusių su visuomenės saugumo užtikrinimu. Stovyklos dalyviai susipažino su sprogmenų keliamu pavojumi, saugiu elgesiu su jais, buvo sudarytos galimybes praktiškai išbandyti sprogmenų paieškos įrangą (metalo detektoriai). PAGD atstovai supažindino vaikus su gaisro gesinimo ir gelbėjimo įranga bei tinkamu elgesiu įvykus nelaimei. Taip pat savo veiklą prie Sanžilės upės pristatė ir narų grupė, kuri praktiškai parodė ir pamokė vaikus, kaip turėtų būti atliekamas skenduolio gelbėjimas bei gaivinimas. Lietuvos kariuomenės atstovai – sprogmenų neutralizavimo specialistai, papildė asociacijos paskaitas šių dienų kariuomenės išminuotojų patirtimi vedant tiek praktinius, tiek teorinius užsiėmimus.

Pasak Asociacijos vadovo Arūno Janušonio šis renginys apjungė organizacijas bendram tikslui – visuomenės saugumo didinimui. „Vaisingas bendravimas tarp organizacijų padeda šviesti ir ugdyti stovykloje dalyvaujančius vaikus, taip sukuriant saugesnę aplinką jiems ir formuojant jų supratingumą apie įvairius pavojus ir taikomas prevencines priemones“ – sakė A. Janušonis.

Įdomu tai, kad asociacija neatsitiktinai pasirinko šią stovyklą tokio pobūdžio paskaitoms. Antrojo pasaulinio karo metu šiose vietovėse buvo vykdoma aktyvi karinė veikla, buvo dislokuoti kariniai sandėliai. Atgavus Nepriklausomybę, šioje vietoje buvo atliekama viena pirmųjų planinė standartinių sprogmenų neutralizavimo operacija, kurios metu buvo aptikti šimtai sprogmenų. Lietuvos kariuomenės sprogmenų neutralizavimo specialistai nuolatos būna kviečiami į šią vietą neutralizuoti vietinių gyventojų aptiktus sprogmenis.

Galima tik pasidžiaugti, kad VšĮ „Berčiūnų ateitininkų stovykla“ atsakingai žiūri į jiems patikėtus vaikus ir užtikrina jų saugumą priimdami ir organizuodami tokio pobūdžio paskaitas.

Asociacija „Karo palikimo grėsmės prevencija” įsikūrė 2014 m. pradžioje. Veiklą asociacijoje vykdo išskirtiniai tik į atsargą išėję Lietuvos kariuomenės išminuotojai/inžinieriai. Asociacijos nariai, tai tikri savo srities profesionalai su daugiau kaip penkiolikos metų patirtimi Lietuvos kariuomenėje. Asociacija apmoko, supažindina visuomenę ir įstaigas su objektų (sprogmenų ir kt.), likusių po karų, grėsmėmis ir prevencinėmis priemonėmis, bei konsultuoja kaip išvengti skaudžių pasekmių susidūrus su minėtais objektais. Taip pat asociacijos specialistai nuotoliniu būdu vertina galimai užterštas teritorijas ir pateikia sprogmenų keliamas rizikas, paskaičiavimus ir rekomendacijas dėl prevencinių priemonių taikymo, o užsakovui pageidaujant vykdo pavojingų objektų (sprogmenų ir kt.), kurie trukdo vystyti ūkinę veiklą, paiešką, identifikavimą ir procedūrinį pažymėjimą.

Asociacijos šūkis „Mes esame tam, kad praeities pavojai netaptų šių dienų nelaimėmis.“

PAGD pristatmas PAGD pristatymas 2 LK-KPGP pristatymas LK ir KPGP atstovai

]]>

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *