[caption id="attachment_5326" align="alignleft" width="400"]Bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos kariuomenės ir Asociacijos Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos kariuomenės ir Asociacijos „Karo palikimo grėsmės prevencija”[/caption]

2015 birželio 12 d. Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Jonas Vytautas Žukas  ir Asociacijos „Karo palikimo grėsmės prevencija“ vadovas Arūnas Janušonis pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Institucijos sieks bendrų tikslų vykdant švietėjišką veiklą, ugdant pilietinę visuomenę, prisidedant prie šalies ekonominės ir socialinės plėtros, šalinant sprogmenis ir mažinant jų daromą žalą, bei  keičiantis svarbia informacija apie likusių nuo karo standartinių sprogmenų keliamas grėsmes. 

Pasak Lietuvos kariuomenės vado ši sutartis tai puikus pavyzdys kai civilinė organizacija siekia bendrų tikslų kaip ir kariuomenė, taip atverdama naujas galimybes bendradarbiauti ir prisidėti taupant Lietuvos kariuomenės resursus. Siekiamas bendras rezultatas –  visuomenės saugumo užtikrinimas. 

Arūnas Janušonis savo ruoštu pasidžiaugė apie perspektyvas abiems institucijoms, kurios suteiks galimybes keistis aktualia informacija apie problemas kylančias iš standartinių sprogmenų žemėje, jų keliamus pavojus, bei taikomas prevencines priemones. Taip pat atsiras galimybės efektyviau vykdyti Lietuvos teritorijų patikrinimus nuo sprogmenų, kuriuos atlikus bus užtikrintas visuomenės saugumas ir ekonominė plėtra.

Lietuvos kariuomenė yra institucija, kuri vykdo neplaninio ir planinio standartinių sprogmenų neutralizavimo užduotis. Vykdant neplaninį standartinių sprogmenų neutralizavimą, per metus Lietuvos kariuomenė reaguoja į daugiau nei tūkstantį iškvietimų neutralizuoti rastus sprogmenis ir išvalo apie dvidešimt hektarų Lietuvos teritorijos planinio standartinių sprogmenų neutralizavimo metu.

Asociacija “Karo palikimo grėsmės prevencija” vienija Lietuvos kariuomenės atsargos išminuotojus. Asociacija vykdo potencialiai užterštų teritorijų rizikos vertinimus, visuomenės informavimą ir švietimą apie sprogmenų keliamas grėsmes,  sprogmenų ir jų komponentų paiešką, identifikavimą ir procedūrinį pažymėjimą, bei sprendžia klausimus, susijusius su pavojingų objektų keliamais pavojais ir prevencija.

Asociacijos „Karo palikimo grėsmės prevencija” informacija

 

]]>

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *