IMG_2480Buvę Lietuvos kariuomenės išminuotojai reikšdami paramą Ukrainos kolegoms perdavė labdaros siuntą. Sprogmenų specialistai gavo batų, uniformų, šiltų drabužių ir medicininių paketų. Tai kol kas būtiniausios priemonės reikalingos vykdyti jų užduotis.

„Kartu vykdę užduotis Goro provincijos atkūrimo grupėse tapome ne tik kolegomis, bet ir draugais. Bendras užduočių vykdymas ir pasitikėjimas vienas kitu praeityje negali palikti mūsų abejingais dabar. Pastaruoju metu Ukrainos kariams parama reikalinga, todėl ir organizuojame šią akciją siekdami parodyti paramą ir solidarumą paremdami daiktais, kurie padės tarnyboje“ – sakė paramą surinkusios ir perdavusios asociacijos „Karo palikimo grėsmės prevencija“ vadovas Arūnas Janušonis.

Parama jau pasiekė Ukrainos karius – išminuotojus. Jie iki šiol palaiko gerus santykius su Goro provincijos atkūrimo grupėse tarnavusiais Lietuvos kariais. Pasak ukrainiečių, dabar yra svarbi bet kokia parama kariams, kurie vykdo užduotis ATO pajėgų sudėtyje.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų mokymo centro kpt. V. Mockevičiaus teigimu, Lietuvos kariuomenės kariai taip pat ypač noriai dalyvavo šioje akcijoje ir savo paaukotais daiktais svariai prisidėjo.

Nors dauguma karių tarnybos Afganistane metu ir nebuvo artimai pažįstami su daugeliu iš Ukrainos karių, tačiau situacijos supratimas ir geranoriškumas leido įgyvendinti šią kilnią idėją.

Ateityje Asociacija „Karo palikimo grėsmės prevencija“ kartu su kariuomenės specialistais planuoja ir toliau vystyti idėjas ir vykdyti panašias akcijas, kuriomis skatinamas pilietiškumas, geranoriškumas ir tarpusavio palaikymas sunkiose situacijose. Ukrainiečių kariai paprašė paremti dešimtvietėmis palapinėmis.

Parama buvo perduota Ukrainos išminavimo centrui. Ją nugabenti padėjo Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjunga.

]]>