[caption id="attachment_5532" align="alignleft" width="400"]Patikrinimas Klevečkinėje Pavojingų objektų paieška Klevečkinėje, Panevėžio r.[/caption]

Šių metų rugpjūčio mėn. į Asociaciją „Karo palikimo grėsmės prevencija” kreipėsi fizinis asmuo dėl galimybių patikrinti vietovę nuo pavojingų objektų Klevečkinės k., Panevėžio r.

Asociacijai atlikus pirminį rizikos vertinimą (disponuojamų sprogmenų ir operacijų duomenų bazių analizė, bei istorinis vertinimas) buvo nustatyta, kad prieš keletą metų šioje vietovėje buvo rasti ir sėkmingai neutralizuoti dideli kiekiai standartinių sprogmenų – artilerijos sviedinių. 

Asociacija rekomendavo užsakovo nurodytą vietovę patikrinti nuo standartinių sprogmenų.  Specialistams patikrinus vietovę pavojingų objektų nebuvo aptikta, tačiau tai dar kartą įrodo, kad Lietuvos piliečiai pradeda objektyviai vertinti grėsmes kylančias iš karo palikimo ir galimas skaudžias pasekmes bei ieško galimų prevencinių priemonių.

Pasak Asociacijos vadovo Arūno Janušonio, tai puikus pavyzdys, kad reikalingas visų suinteresuotų pusių bendras indėlis siekiant užtikrinti saugią aplinką vykdant ūkinę veiklą potencialiai užterštose teritorijose. 

Asociacija yra parengusi Lietuvos sprogmenų rizikos vertinimo žemėlapį, kuris yra vienas iš  indikatorių apie galimas grėsmės vykdant kasimo ar kitus žemės darbus.

Asociacija nemokamai pakonsultuos, atliks pirminį rizikos vertinimą (esant poreikiui) bei pasiūlys galimus sprendimo variantus siekiant užtikrinti maksimalų saugumą Jūsų darbų vietose.

Asociacijos šūkis „Mes esame tam, kad praeities pavojai netaptų šių dienų nelaimėmis.“

[caption id="attachment_5520" align="alignleft" width="400"]LR savivaldybes uzterstumas sprogmenimis Sprogmenų rizikos vertinimas Lietuvoje[/caption] [caption id="attachment_5332" align="alignleft" width="400"]Asociacijos Asociacijos „Karo palikimo grėsmės prevencija” teikiamos paslaugos[/caption]]]>

Atsakymų: 1

  1. Nežinau kokiais kriterijais vadovautasi sudarinėjant šį žemėlapį.Nes dėl dviejų rajonu tikrai nesutinku.Tai peršas logiška išvada dėl kitų irgi.Vėjų žemėlapis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *