[caption id="attachment_5312" align="alignleft" width="233"]Pavojingų objektų paieškos darbai Kauno gel. stoties teritorijoje Pavojingų objektų paieškos darbai Kauno gel. stoties teritorijoje[/caption]

Europinės vėžės „Rail Baltica” projektas yra vienas iš svarbiausių strateginių objektų šiuo metu vykdomų Lietuvoje, kurį įgyvendina didžiausios Lietuvos statybų bendrovės.

Pietinės Lietuvos teritorijos yra gausiai užterštos standartiniais sprogmenimis, kurių atsiradimo priežastys – I ir II pasauliniai karai, bei sovietinė okupacija. Vykdant darbus ruožuose nuo Šeštokų iki Kauno rangovai susidūrė su pavojingais objektais (sprogmenimis), kurių keliamos grėsmės galėjo sutrikdyti saugų ir sėkmingą svarbaus projekto įgyvendinimą.

AB „Kauno tiltai” kaip ir visuomet didžiausią dėmesį skiria vykdomų projektų saugumui. AB „Kauno tiltai” atsižvelgiami į sprogmenų keliamas grėsmes ir siekdami maksimaliai užtikrinti projekto įvykdymo saugumą kreipėsi į Asociaciją „Karo palikimo grėsmės prevencija“. Asociacijos specialistai patikrino potencialiai užterštas teritorijas, kuriose buvo aptikta daugiau nei dešimt vienetų standartinių sprogmenų, kurie buvo aptikti, identifikuoti ir procedūriškai pažymėti. 

UAB „Hidrostatyba” Kauno geležinkelio stotyje taip pat susidūrė su pavojingais objektais, kurie trukdė sėkmingai užbaigti suplanuoto ruožo darbus ir kreipėsi Asociaciją. Asociacijos specialistams patikrinus teritoriją, ruožas sėkmingai užbaigtas laiku ir pačiu saugiausiu būdu.

 

]]>

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *